تاسیسات برق ساختمان

وبسایت تخصصی برق ساختمان و سفارش برای کار (شرق تهران)

تاسیسات برق ساختمان

وبسایت تخصصی برق ساختمان و سفارش برای کار (شرق تهران)

تاسیسات برق ساختمان

برق کشی ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری ، برق صنعتی و اجرای سیم کشی موتورخانه با لوله فولادی ، نصب آیفون های تصویری و ساده، نصب لوستر ، کلید و پریز ، چراغ برق و تنظیم روشنایی منازل و کلیه خدمات مربوط به برقکاری به طور کلی و جزِئی تخصص ماست.
09128592588
09199938299
مهندس حسین انصاری فر
(شرق تهران)

پیام های کوتاه
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات
پیوندهای روزانه
پیوندها
 • ۱
 • ۰

لامپ تخلیه در گاز نوعی لامپ است که بر اثر گذشتن الکترونهای پرانرژی از داخل گاز نور تولید می‌کند. این الکترون‌ها به اتم‌های خنثی درون گاز برخورد می‌کنند و سبب تحریکشان می‌شوند و به اصلاح می‌گویند گاز برانگیخته می‌شود.

لامپ‌های تخلیه در گاز را از نظر روش تولید نور مرئی می‌توان به دو دسته تقسیم کرد، یکی دسته لامپ‌هایی که مستقیماً نور مرئی تولید می‌کنند مانند لامپ بخار جیوه و لامپ بخار سدیم، و دستهٔ دیگر لامپ‌هایی هستند که نور تولیدی آن‌ها غیرمرئی است و برای تولید نور مرئی در آن‌ها از تحریک یک جسم فلورسنت استفاده می‌شود که نمونهٔ رایج آن لامپ مهتابی است.

از سوی دیگر با توجه به فشار گاز داخل لامپ می‌توان این لامپ‌ها را به دو دستهٔ کم‌فشار (شامل لامپ‌های فلورسنت، فلورسنت فشرده (کم‌مصرف) و سدیمی کم‌فشار) و پرفشار (شامل لامپ جیوه‌ای پرفشار، متال هالید و سدیمی پرفشار) تقسیم کرد.

نیاز به تدابیر کنترلی

لامپ تخلیه در گاز را نمی‌توان مستقیماً به منبع تغذیه الکتریکی متصل کرد زیرا در این لامپ‌ها با افزایش یونیزاسون گاز، مقاومت الکتریکی آن کاهش می‌یابد، با کاهش مقاومت الکتریکی جریان افزایش خواهد یافت که خود موجب افزایش بیشتر یونیزاسیون می‌شود و این چرخه به سرعت ادامه پیدا می‌کند به طوری که اگر به ترتیبی از لامپ محافظت نشود در کمتر از یک ثانیه لامپ خواهد سوخت. برای محافظت لامپ از یک مقاومت یا امپدانس موازی (چوک یا بالاست) استفاده می‌کنند. در لامپ‌های تخلیه‌ای که با جریان متناوب تغذیه می‌شوند می‌توان از خودالقا استفاده کرد، اما در لامپ‌های تخلیهٔ جریان مسقیم به‌ناچار باید از مقاومت استفاده نمود که باعث هرز رفتن توان می‌شود.

منبع : سایت ویکی پدیا

 • ۹۵/۰۴/۰۶
 • بهنام محرابی

نظرات (۱)

 • بهنام محرابی
 • برق کشی ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری ، نصب آیفون های تصویری و ساده، نصب لوستر و چراغ برق و تنظیم روشنایی منازل و کلیه خرده کاری ها و عمده کاری ها تخصص ماست.
  09128592588
  09199938299
  مهندس حسین انصاری فر
  (شرق تهران)

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی